Další letošní ponton by mohl klidně být něco jako Večer jiného folku bez Večerů jiného folku. Prostě kluci z party pořádající VJF dělali super večírky pro opékače buřtů, teď už je moc nedělají, na pontonu vlastně vůbec a nám to trochu chybí. Takže jsme se rozhodli, že si uděláme takové písničkářské matiné sami. S akcentem na zpívající a hrající holky, ať to má ještě nějaký bonus navíc. Víc popisuje Karel Buriánek:

Kateřina Marie Tichá
Kateřina Marie Tichá není vůbec tichá voda břehy mele. Nebo možná jo, kdo ví. Uvidíme. Uslyšíme. Kdo jí má zafixovanou jako tu plachou holku, co hostuje u Jelenů, možná bude překvapen. Právem.

YouTube:

Bára Zmeková
Po debutu Ještě kousek jí vyšlo druhé album Lunaves. Obě desky nahrávala s Ondrou Ježkem. Bonus o ní mluví s respektem kvůli jejímu citu pro slovo. Lunaves je prý smyšlenina, ambivalentní prostor, který pojme všechno fantaskní a snové. Jako večery na Vltavě, třeba.

YouTube:

Tereza Balonová
Osmnáctiletá kouzelnice s looperem Tereza Balonová je dalším objevem labelu Singlton. Tahle holka s přirozeným talentem pro rytmus umí vrstvit nejenom smyčky kytarových motivů a zpěvu, ale hlavně nálady.

YouTube: