Program Střelák | 2019

Blues Sklep je přes letní období 2019 zavřen. Kulturní akce můžete navštívit na Střeleckém ostrově. Program níže.

Více informací poskytneme na: info@liliovka.cz

Zář
18
St
Headliner Ponton #10 / P/ST / _DNO_ / Metastavy
Zář 18 @ 19:00 – 22:00
Headliner Ponton #10 / P/ST / _DNO_ / Metastavy

Předposlední letošní Ponton měl být ten úplně první letošní sezóny, ale… Starou písničku novým kouskům nenaučíš. Nicméně – předpověď vypadá zatím celkem příznivě, tak doufáme, že to potřetí dopadne. Vstup zdarma.

P/ST

Pokroucená odpověd na současnost myšlenkově vyprázdněné české rapové scény v rukou dvou kluků co se potkali na DAMU a měli pocit, že spolu “musej něco udělat”. Jak sami říkají, lezou z hlubin skladů rekvizit, aby nás v rytmu sub-basových žesťů zavřeli do pasti. Past se svírá ze dvou stran. Jedna je vyztužena ocelovými tyčemi a ozvěnami z šachet, tu druhou ukovaly Sudety a zkalil ji rap. P/st jsme mohli mít skoro první, ale počasí nechtělo. Mezitím objeli Pohodu, Besedu u Bigbítu a mluví se o nich s nadšením.

SoundCloud: https://soundcloud.com/pastpraha

DNO

Na Dně se potkává dvojice Viki (texty, rap, deklamace) a Udo (elektronika). Jejich společným jazykem je existencionální elektro šanson, dubstep, electro, techno, rave, rap. Nic revolučního nečekej, jenom revoluci.

SoundCloud: https://soundcloud.com/dno-8/lemur

Metastavy

Původně měl být ještě Adam Ernest aka Sebe, ale kolize datumů, že jo. Tak příště. Naštěstí se podařilo ulovit Metastavy, kapelu, o které s oblibou a velkou nadsázkou říkám, že se v ní potkává všechno, co v podstatě nemusím a přitom to zní naprosto skvěle. Jazzová rytmika pojede krutě přesný hiphopový minimal groove, saxofonové aroma a rozespalá deklamace Anny Hokešové i její texty se budou líně válet po Vltavě přesně v těch místech, kam patří. Kousek od Národní. Metastáze duše. Jeden z mých objevů letošního roku.

Bandcamp: https://metastavy.bandcamp.com

Zář
24
Út
Acoustic A-Team na Střeláku
Zář 24 @ 19:00 – 22:00
Acoustic A-Team na Střeláku @ PONTON STŘELÁK | Prague | Czech Republic

Karel a Zdeněk. Dva muzikanti, kteří se rozhodli posunout žánr akustických aranží a všem dokazují, že neexistuje skladba, kterou není možné zpracovat v chytlavém podání akustické kytary, baskytary a kopáku. Při jejich vystoupení budete mít chuť zároveň si s nimi zpívat, houpat se do rytmu a přitom vyskočit na parket. Jednoduše dva kluci, dvě kytary a spousta hitů.

www.a-team.cz
www.facebook.com/AcousticATeam/