Program Blues Sklep

Chcete-li rezervaci na koncert z následující nabídky, zašlete nám email na adresu

rezervace@bluessklep.cz

  Říj
  24
  St
  Eichler Trio
  Říj 24 @ 21:00 – Říj 25 @ 0:00
  Eichler Trio

  Historie Fusion Eichler Tria je bohatá stejně jako hudba a životní osudy muzikantů kteří ji vytvářejí.

  Petr Eichler bubeník a legenda bigbeatové éry, společně se svými syny hráči převážně pražských jazzových klubů a regaae festivalů Markem Eichlerem a Petrem Eichlerem jr. přišli na to jak spojit zkušenosti se zábavou a vytvořit tak vlastní pozitivně laděnou hudbu.

  Jejich spolupráce začala v roce 2000 , kdy se pomalu při občasném společném hraní a doprovázením celé řady českých i zahraničních interpretů dopracovali k zaranžování vlastní hudby.

  Sídlí v Praze , ale cestují a vystupují po celé Evropě , kde spolupracují s mnohými zahraničními interprety kteří pro ně byli často zásadní zkušeností pro vývoj jejich hudby.Díky Ivanovi Hajnišovi Konstantinu Ruchadzemu (legendy bigbeatu a emigranti )se jejich hudební cesta spojila s lidmi jako např.

  Reed Gratz – klavírista a profesor Lawernské hudební akademie který kromě své nádherné hudby spolupracuje s

  BB Kingem , Anthony Jacksonem , Alexem Acuńou …

  Lester Jackman – Newyorským klavíristou který pochází z Tobago a Trinidadu a nyní žije a hraje ve Švédsku na tradiční nástroje trinidadu – Steel drums

  Armando Vidale Sanchez ( CUBA ) – timbalero např.( Buena vista social club )

  Martin Ferdonk ( NL) – percusion např.( Richard Bona )

  Udo Demandt (GER) – percusion

  General Levy ( JAMAICA )

  Sean McMahon ( USA ) ….

  A zásadně se tato spolupráce promítla na pohled jakým dnes hrají a vnímají hudbu.

  Směs vlivů hudebních stylu jako je blues , jazz, funk , fusion , reggae a dnes celé world music – Afrikou počínaje,Indií a Španělským flamencem, neustále otevírá nové možnosti a setkání s hudbou a lidmi kteří se podepisují na budoucnosti tvorby Fusion Eichler Tria.

  Ovšem nejdůležitější je podstata otevřenosti a chuti dál pokračovat v jejich pozitivním náhledu na hudbu

  Petr Eichler – bicí

  Marek Eichler – Bas + akustická kytara

  Petr Eichler jr. – kytara

  Říj
  25
  Čt
  The MayHems
  Říj 25 @ 21:00 – 23:45
  The MayHems @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

  Taky sem tam slyšíte, že holky neumí řídit auto, neumí vzít do ruky šroubovák, neumí vařit, uklízet a taky, že holky nemůžou zpívat rock and roll?

  No jedna slečna a pár frajírků, co ji doprovází, si to tak úplně nemyslí. Občas je třeba tvrdší muziku trochu zjemnit, a když se k tomu přidá chování lehce drzý holky, co vypadá, jak kdyby ji oživili z malůvky na nose bombardéru, dostanete pěknou směs swingu, blues a rockabilly. Čekáte-li však od holky jemný popík ve stylu filmové Pomády, tak se dočkáte jen místy. Ať už jde o osvědčené bluesové a rockabilly pecky z 50. let, autorské songy či moderní rockabilly současných interpretů, Martina a její The MayHems se do muziky umí řádně položit. Můžete poslouchat tanečnější “pomádovku” nebo pěkně tvrdý blues, ale cílem kapely vždy bude, aby každý účastník koncertu odešel domů s dobrou náladou bez náznáků deprese.

  Takže hurá zpátky o pár desetiletí, nastartujte své café racery, po dědečkovi vytáhněte z garáže starou Corvettu nebo Cadillac či Felicii a zařaďte se do pruhu směr rock and roll.

  Říj
  27
  So
  HTF Blues Band
  Říj 27 @ 21:00 – Říj 28 @ 0:00
  HTF Blues Band @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

  A je to tady! Po delší pauze se Blues Sklep opět otevírá a to znamená jediné: Hudba Tvýho Fotra opět žhaví lampy v tomto jedinečném podniku v samém srdci historické Prahy, takže se připravte na pořádný horko, protože tohle syrový Chicago blues vás v klidu nenechá. Přijďte zažít jedinečnou show plnou skvělé živé muziky inspirované bluesmany jako je Junior Wells, Sonny Boy Williamson II., Muddy Waters, Buddy Guy nebo Howlin’ Wolf.

  Kapelu HTF Blues Band založil Michal Talo, autor tří básnických sbírek, z lásky k elektrickému modernímu Chicago Blues. Jeho zpěv a foukací harmoniku doprovází na kytaru zkušení středočeští muzikanti: Jan Kasalický na kytaru, Petr Vrabec na basu a Zdeněk Vácha na bicí. Za svou poměrně krátkou dobu fungování už kapela stihla dlouhou řadu koncertů po celé ČR, několik výjezdů do sousedního Německa a také stačila nahrát živé CD v brněnském klubu Stará Pekárna. Nenechte si ujít jedinečný zážitek z jejich živého koncertu, nabitého pozitivní energií! Těšíme se na Vás!

  Lis
  1
  Čt
  Quarter 21
  Lis 1 @ 21:00 – 23:45
  Quarter 21 @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

  Quarter 21
  Akustické trio z Klánovic, které čerpá z odkazu starých bluesmanů a rhythm & soul 60-80-tých let. Hraje vlastní písničky a oblíbené hity svých vzorů ve vlastním aranžmá.

  Lis
  22
  Čt
  Koncert Sharp Roosters + Still in Blues
  Lis 22 @ 20:00 – 23:55
  Koncert Sharp Roosters + Still in Blues @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

  Ahoooj, po dlouhé odmlce se hlásíme zpátky a zveme vás na koncert v Blues sklepě. Máme nového bubeníka a děláme na vlastních věcech, takže se máte na co těšit. Spolu s námi zahraje našláplé bluesové trio Still in Blues http://bandzone.cz/stillintheblues …Těšíme se na vás!

  Lis
  30
  44 tour / Filip Zoubek & The Blues Q.
  Lis 30 @ 21:00 – 23:30
  44 tour / Filip Zoubek & The Blues Q. @ Blues Sklep | Prague | Czech Republic

  Poslední pátek v měsíci znamená, že se potkáme opět v klubu Blues Sklep. Tak doražte, bude se pěkně prášit za kočárem.

  Rezervace vstupenek na tel.: 774 277 060, nebo na e-mailu: rezervace@bluessklep.cz