Program Blues Sklep

Chcete-li rezervaci na koncert z následující nabídky, zašlete nám email na adresu

rezervace@bluessklep.cz

Úno
21
Čt
Andband @ Blues sklep
Úno 21 @ 21:00 – 21:00
Andband @ Blues sklep @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Andband se v nové sestavě vrací do Blues sklep.

Úno
22
Filip Zoubek & Blues Q
Úno 22 @ 21:00 – 23:30
Filip Zoubek & Blues Q @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Kytarista, zpěvák, autor Filip Zoubek působí na hudební scéně již 25let. The Blues Q. stylově čerpá z kořenů černošské hudby, blues, jazzu a dalších žánrů a zajímavým způsobem interpretuje skladby od B. B. Kinga, Van Morrisona až po Boba Dylana či dokonce Johnyho Cashe. Akustické verze autorských i převzatých písní mají na živo vždy neobyčejnou až strhující atmosféru.

Úno
23
So
HTF Blues Band v Blues Sklepě
Úno 23 @ 21:00 – 23:55
HTF Blues Band v Blues Sklepě @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Hudba Tvýho Fotra opět žhaví lampy v tomto jedinečném podniku v samém srdci historické Prahy, takže se připravte na pořádný horko, protože tohle syrový Chicago blues vás v klidu nenechá. Každou poslední sobotu v měsíci můžete zažít v klubu Blues Sklep jedinečnou show plnou skvělé živé muziky inspirované bluesmany jako je Junior Wells, Sonny Boy Williamson II., Muddy Waters, Buddy Guy nebo Howlin’ Wolf.

Kapelu HTF Blues Band založil hráč na foukací harmoniku a autor tří sbírek básní Michal Talo z lásky k elektrickému modernímu Chicago Blues. HTF Blues Band dále tvoří tři zkušení středočeští muzikanti: Jan Kasalický na kytaru, Petr Vrabec na basu a Zdeněk Vácha na bicí. Za svou poměrně krátkou dobu fungování už kapela stihla dlouhou řadu koncertů po celé ČR, několik výjezdů do zahraničí a také stačila nahrát živé CD v brněnském klubu Stará Pekárna. Nenechte si ujít jedinečný zážitek z jejich živého koncertu, nabitého pozitivní energií! Těšíme se na Vás!

Úno
26
Út
V.Koubek uvádí: Blaženka
Úno 26 @ 20:00 – 23:00
V.Koubek uvádí: Blaženka @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Více než sedmadvacetiletá Blaženka je v nejlepších letech a ukazuje se, že její hudba a texty jsou nadčasové.

Úno
27
St
Harpriders Blues Band
Úno 27 @ 21:00 – 23:30
Harpriders Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Únor v Bluessklepu. Přijďte si zpříjemnit večer a poslechnout to pravé Blues. Zahrajeme 3 sety plné skvělých songů od Little Waltera po Freddieho Kinga a všichni si to jistě užijem 🙂 Těšíme se na Vás, tak doražte a vemte kámoše 😉 🙂

Ondřej Žlábek- Harmonica – Zpěv
Martin Beran – Kytara – Zpěv
Jan Kolín – Kytara
Peter Homola- Basa
Matyáš Puš – Bicí

Úno
28
Čt
Bechy & Fee – Blues Sklep
Úno 28 @ 21:00 – 23:30
Bechy & Fee - Blues Sklep @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Reggae-soul v podání dua Bechy & Fee je pohlazením po duši. Vychutnejte si novinky z čerstvého alba „Večer Nice“ (2019) v češtině, nebo anglicky zpívané songy z alba „Forgive me“ (2019). Půvabná zpěvačka Bechy vás okouzlí svým naléhavým vokálem a texty plnými emocí. Fee je hudebník, který pomocí kytary a smyček dotváří osobitý zvuk dua. Společně působí jako originální celek, který si nehraje na žánrovou čistotu a dovolí si, tu a tam, poodhalit tajemství dalších hudebních stylů. Kromě autorské tvorby se můžete těšit i na neotřelé aranže vypůjčených songů a především silný emocionální zážitek. Přijďte si užít ty správné pozitivní vibrace.

Nenechte si ujít premiéru v legendárním Blues Sklepu.

Bře
1
DORYS v klubu Blues sklep
Bře 1 @ 21:00 – 23:00
DORYS v klubu Blues sklep @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Blues-rocková kapela Dorys v oblíbeném hudebním klubu Blues sklep v centru Prahy.

Bře
6
St
Harpriders Blues Band
Bře 6 @ 21:00 – 23:30
Harpriders Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Březen v Bluessklepu. Přijďte si zpříjemnit večer a poslechnout to pravé Blues. Zahrajeme 3 sety plné skvělých songů od Little Waltera po Freddieho Kinga a všichni si to jistě užijem 🙂 Těšíme se na Vás, tak doražte a vemte kámoše 😉 🙂

Ondřej Žlábek- Harmonica – Zpěv
Martin Beran – Kytara – Zpěv
Jan Kolín – Kytara
Peter Homola- Basa
Matyáš Puš – Bicí

Bře
7
Čt
Stormin’ v Blues sklepě
Bře 7 @ 20:30 – 23:30
Stormin' v Blues sklepě @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Vážení přátelé rocku a blues,
ve čtvrtek 7 března 2019 od 20.30 zahraje STORMIN’ v klubu Blues Sklep (Liliová 10, Praha 1, http://www.bluessklep.cz/).

Vezměte své přátele a přijďte!

Bře
8
Boogie all night long☆
Bře 8 @ 21:00 – 21:00
Boogie all night long☆ @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Boogie all night long☆
Cover 150 CZK
tables:
rezervace@bluessklep.cz

Bře
9
So
Tonny Blues Band
Bře 9 @ 21:00 – 23:30
Tonny Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

V roce 1997 zakládá skupinu dnes již legendární basista Tony „Blues“ Smrčka, působící na scéně už od semdesátých let. Ten stál u zrodu i takových kapel jako byly například ABRAXAS, nebo ŽLUTÝ PES. Obsazení skupiny se v prvních letech mění, střídají se známé bluesové tváře, například Marek Hlavica, Honza Kořínek, Ondřej Pivec, Roman Vícha, Lukáš Martínek, Jan Martínek a další. Část svojí pěvecké kariéry tady absolvuje i Tonya Graves.

Tonny Blues Band se stává tradičním hostem bluesových festivalů v ČR (3x Blues Alive Šumperk) a na Slovensku (Livin´ Blues), natáčí live pořad pro ČT (zpívá Tonya Graves). V říjnu 2000 hostuje na mezinárodním festivalu v Rize. Skupina hraje jako předkapela PETERA GREENA z Fleetwood Mac a MICKA TAYLORA z Rolling Stones. Na začátku nového milénia vstupuje do kapely rodačka z Philadelfie, afro-americká zpěvačka Juwana Jenkins, charakteristická svým gospel-soulovým pojetím zpěvu.

V roce 2004 s bandem poprvé hostuje multiinstrumentalista a zpěvák Jan Karez, působící už od devadesátých let na pražské klubové scéně (v současné době kapely DUENDE, AMIRANTE}, který se o šest let později zásadně podílí na aranžování a melodiích prvního profilového alba skupiny. Na něm se výrazně podepisuje i nový kytarista kapely Karel Bárta, vycházející kytarová hvězda (hrající kromě Tonny Blues Bandu třeba v Alotriu), jehož syrový sound, osobitý styl a neotřelá harmonizace dodává celkovému zvuku další rozměr. Rytmus kapely mají momentálně v rukou a nohou bubeníci Michal Daněk a Jan Nikendey, které můžete slyšet v kapelách Merlin, SLS, Anthony Dee, We Paint, atd.) Na steel kytaru hraje rocker David Babka, tč. I člen kapely Phila Shoenfelta, Plastic People a kamila Střihavky. Kromě stálých členů bandu se na koncertech setkáte i se vzácnými hosty jako je výrazný klávesista Tomáš Homuta , nebo nezaměnitelný kytarista skupiny etc. Vladimíra Mišíka Pet Pokorný nebo Honza Kysela.

Začátkem října 2010 završí deset let spolupráce s Juwanou album, které obsahuje deset – převážně původních (autoři A.Smrčka a Jan Karez) písní – a nese příznačný název „TEN AFTER TEN“. Rok na to dojde k zásadní změně na postu zpěvačky a do kapely přináší svěží atlantický vítr půvabná Kaia Brown, rodačka z Washingtonu D.C., která, fascinuje publikum svým nezkrotným temperamentem, osobitým frázováním, ale hlavně dokonalým vokálním projevem, ze kterého dýchá vysoká muzikálnost a opravdovost černého blues. Můžeme se jen těšit na nové nahrávky a řadu koncertů v klubech i na festivalech nejen v ČR, ale potažmo v Evropě…….. a hlavně, hodně něco navíc!

CD „TEN AFTER TEN“ můžete objednat sms na 602 849 354, s uvedením adresy, na dobírku za 290 Kč.

Melina Toumpaniari – šaramantní řecká bohyně bluesového zpěvu a Martina Dolečková – mladistvá divoženka s jižanskými základy od skupiny The Cell. Obě nové zpěvačky u Tonny Blues Bandu

Tonny – KMOTR PRAŽSKÉHO PODZEMÍ. Poté, co vystoupí ze svého oldschoolového Mercedesu a zapojí aparát Genz-Benz, začne Vám bez milosti masírovat žaludek. Nedoufejte, že když jste zaplatili, bude Vám to něco platné. V 70tých letech kromě ABRAXASu a ŽLUTÉHO PSA. zakládal kapely PUMPA a BLUES UNION. Působil také v DOBROHOŠTI, SLS Leška Semelky a YO-YO Bandu…….

Bře
12
Út
Šouflšou
Bře 12 @ 20:00 – 23:30
Šouflšou @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Polabští jinoši hrající svérázný dixieland. Tuba práská, trumpeta kvílí, kytara hladí, banjo pohlavkuje. Dekádami ověřená muzika společně s bezbřehou poetikou textů a neotřelým konferováním jsou příslibem pro nevídanou podívanou.

Bře
21
Čt
Hrajeme v Blues Sklepu
Bře 21 @ 20:00 – 23:00
Hrajeme v Blues Sklepu @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Nenechte si ujít naši premiéru v legendárním Blues Sklepu.
Začínáme ve 20:00, vstupné 100Kč

The Closing Date
https://bandzone.cz/theclosingdate
https://www.facebook.com/theclosingdate

Dub
11
Čt
Ondra Kozák & Ralph Schut, host: Loes van Schaijk
Dub 11 @ 20:00 – 22:00
Ondra Kozák & Ralph Schut, host: Loes van Schaijk @ Blues Café-Bar | Prague | Czech Republic

Zahrajeme s Blues Sklepě, představíme novou desku Bits ‘n Pieces a na pár písní pozveme holandskou zpěvačku Loes van Schaijk. Zazní trocha bluegrassu, country a folku; spousta vlastních skladeb a vlastní úpravy krásných převzatých skladeb.

Zamyšlený Ondra, excitovaný Ralph a půvabná Loes — kdo to chce vidět, musí přijít. Těšíme se!

Vstupné: 120,- Kč.