Program Blues Sklep

Chcete-li rezervaci na koncert z následující nabídky, zašlete nám email na adresu

rezervace@bluessklep.cz

Dub
24
St
Andband
Dub 24 @ 21:00 – 23:23
Andband @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Andband se v nové sestavě v Blues sklepě.

Dub
25
Čt
Civilizace a Pýchora
Dub 25 @ 21:00 – 23:30
Civilizace a Pýchora @ Café-Bar | Prague | Czech Republic

Nová skupina Civilizace a Pýchora to rozpálí v Blues sklepu. Přijďte se schladit v dubnu do Sklepa!!!

Dub
26
Tonny Blues Band
Dub 26 @ 21:00 – 23:30
Tonny Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

V roce 1997 zakládá skupinu dnes již legendární basista Tony „Blues“ Smrčka, působící na scéně už od semdesátých let. Ten stál u zrodu i takových kapel jako byly například ABRAXAS, nebo ŽLUTÝ PES. Obsazení skupiny se v prvních letech mění, střídají se známé bluesové tváře, například Marek Hlavica, Honza Kořínek, Ondřej Pivec, Roman Vícha, Lukáš Martínek, Jan Martínek a další. Část svojí pěvecké kariéry tady absolvuje i Tonya Graves.

Tonny Blues Band se stává tradičním hostem bluesových festivalů v ČR (3x Blues Alive Šumperk) a na Slovensku (Livin´ Blues), natáčí live pořad pro ČT (zpívá Tonya Graves). V říjnu 2000 hostuje na mezinárodním festivalu v Rize. Skupina hraje jako předkapela PETERA GREENA z Fleetwood Mac a MICKA TAYLORA z Rolling Stones. Na začátku nového milénia vstupuje do kapely rodačka z Philadelfie, afro-americká zpěvačka Juwana Jenkins, charakteristická svým gospel-soulovým pojetím zpěvu.

V roce 2004 s bandem poprvé hostuje multiinstrumentalista a zpěvák Jan Karez, působící už od devadesátých let na pražské klubové scéně (v současné době kapely DUENDE, AMIRANTE}, který se o šest let později zásadně podílí na aranžování a melodiích prvního profilového alba skupiny. Na něm se výrazně podepisuje i nový kytarista kapely Karel Bárta, vycházející kytarová hvězda (hrající kromě Tonny Blues Bandu třeba v Alotriu), jehož syrový sound, osobitý styl a neotřelá harmonizace dodává celkovému zvuku další rozměr. Rytmus kapely mají momentálně v rukou a nohou bubeníci Michal Daněk a Jan Nikendey, které můžete slyšet v kapelách Merlin, SLS, Anthony Dee, We Paint, atd.) Na steel kytaru hraje rocker David Babka, tč. I člen kapely Phila Shoenfelta, Plastic People a kamila Střihavky. Kromě stálých členů bandu se na koncertech setkáte i se vzácnými hosty jako je výrazný klávesista Tomáš Homuta , nebo nezaměnitelný kytarista skupiny etc. Vladimíra Mišíka Pet Pokorný nebo Honza Kysela.

Začátkem října 2010 završí deset let spolupráce s Juwanou album, které obsahuje deset – převážně původních (autoři A.Smrčka a Jan Karez) písní – a nese příznačný název „TEN AFTER TEN“. Rok na to dojde k zásadní změně na postu zpěvačky a do kapely přináší svěží atlantický vítr půvabná Kaia Brown, rodačka z Washingtonu D.C., která, fascinuje publikum svým nezkrotným temperamentem, osobitým frázováním, ale hlavně dokonalým vokálním projevem, ze kterého dýchá vysoká muzikálnost a opravdovost černého blues. Můžeme se jen těšit na nové nahrávky a řadu koncertů v klubech i na festivalech nejen v ČR, ale potažmo v Evropě…….. a hlavně, hodně něco navíc!

CD „TEN AFTER TEN“ můžete objednat sms na 602 849 354, s uvedením adresy, na dobírku za 290 Kč.

Melina Toumpaniari – šaramantní řecká bohyně bluesového zpěvu a Martina Dolečková – mladistvá divoženka s jižanskými základy od skupiny The Cell. Obě nové zpěvačky u Tonny Blues Bandu

Tonny – KMOTR PRAŽSKÉHO PODZEMÍ. Poté, co vystoupí ze svého oldschoolového Mercedesu a zapojí aparát Genz-Benz, začne Vám bez milosti masírovat žaludek. Nedoufejte, že když jste zaplatili, bude Vám to něco platné. V 70tých letech kromě ABRAXASu a ŽLUTÉHO PSA. zakládal kapely PUMPA a BLUES UNION. Působil také v DOBROHOŠTI, SLS Leška Semelky a YO-YO Bandu…….

Dub
27
So
HTF Blues Band
Dub 27 @ 21:00 – 23:55
HTF Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Hudba Tvýho Fotra opět žhaví lampy v tomto jedinečném podniku v samém srdci historické Prahy, takže se připravte na pořádný horko, protože tohle syrový Chicago blues vás v klidu nenechá. Každou poslední sobotu v měsíci můžete zažít v klubu Blues Sklep jedinečnou show plnou skvělé živé muziky inspirované bluesmany jako je Junior Wells, Sonny Boy Williamson II., Muddy Waters, Buddy Guy nebo Howlin’ Wolf.

Kapelu HTF Blues Band založil hráč na foukací harmoniku a autor tří sbírek básní Michal Talo z lásky k elektrickému modernímu Chicago Blues. HTF Blues Band dále tvoří tři zkušení středočeští muzikanti: Jan Kasalický na kytaru, Petr Vrabec na basu a Zdeněk Vácha na bicí. Za svou poměrně krátkou dobu fungování už kapela stihla dlouhou řadu koncertů po celé ČR, několik výjezdů do zahraničí a také stačila nahrát živé CD v brněnském klubu Stará Pekárna. Nenechte si ujít jedinečný zážitek z jejich živého koncertu, nabitého pozitivní energií! Těšíme se na Vás!

Dub
28
Ne
Martini Van Band
Dub 28 @ 21:00 – 23:55
Martini Van Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Martini Van Band
Rock&blues tribute band
Projekt 50 výročí úmrtí Jimiho Hendrixe
Martin Ivan- kytara zpěv
Miroslav Málek-basová kytara
Michal Daněk- bicí

Kvě
11
So
Koncert v BLUES Sklepu
Kvě 11 @ 21:00 – Kvě 12 @ 0:00
Koncert v BLUES Sklepu @ Blues Sklep

Tak zase bude pořádná dávka bluesové a funky živočichohry našeho tělesa!!!