Program Blues Sklep

Chcete-li rezervaci na koncert z následující nabídky, zašlete nám email na adresu

rezervace@bluessklep.cz

Kvě
23
Čt
SKY BAND
Kvě 23 @ 20:00 – 23:55
SKY BAND @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Začalo to v roce 2006, kdy vznikla první sestava kapely Sky Band, ze které dnes zbyl jen jediný její původní člen – frontman Ivan Tuček. Hráči na ostatních pozicích se postupně vyměnili a aktuálně Sky Band hraje v tomto složení:

Ivan Tuček – zpěv, el. a ak. kytara, foukací harmonika,
Tomáš „FunTomas“ Nejedlý – bicí, el. a ak. kytara, mandolína, zpěv,
Predrag „Drak“ Mitrovič – zpěv, baskytara,
Tomáš Krupka – el. a ak. kytara

Postupně také vykrystalizoval repertoár složený z převzatých rockových a folkrockových písniček ´70 a ´80 let prezentovaných převážně s českými texty, z nichž značnou část tvoří texty vlastní. Všechny členy skupiny spojuje především náklonnost k ikoně jižanského rocku Lynyrd Skynyrd, k vokálům CSNY a obecně k blues.

Protože muzikanti mají hudbu jako zálibu, mohou si dovolit hrát to, co se jim líbí, a proto je repertoár opravdu pestrý a kapela má široký záběr od bigbítu po akustický west coast zvuk. Prostě „velký kluci si dělají radost“ a čas od času se rozhodnou, že ji dopřejí i jiným lidem. Máte štěstí!

Více na oficiálních stránkách www.skyband.cz

Tak přijďte ve čtvrtek 23. května do Blues Sklepa v Liliové ulici – začínáme ve 20.00 hodin!

Kvě
24
Tonny Blues Band
Kvě 24 @ 21:00 – 23:30
Tonny Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

V roce 1997 zakládá skupinu dnes již legendární basista Tony „Blues“ Smrčka, působící na scéně už od semdesátých let. Ten stál u zrodu i takových kapel jako byly například ABRAXAS, nebo ŽLUTÝ PES. Obsazení skupiny se v prvních letech mění, střídají se známé bluesové tváře, například Marek Hlavica, Honza Kořínek, Ondřej Pivec, Roman Vícha, Lukáš Martínek, Jan Martínek a další. Část svojí pěvecké kariéry tady absolvuje i Tonya Graves.

Tonny Blues Band se stává tradičním hostem bluesových festivalů v ČR (3x Blues Alive Šumperk) a na Slovensku (Livin´ Blues), natáčí live pořad pro ČT (zpívá Tonya Graves). V říjnu 2000 hostuje na mezinárodním festivalu v Rize. Skupina hraje jako předkapela PETERA GREENA z Fleetwood Mac a MICKA TAYLORA z Rolling Stones. Na začátku nového milénia vstupuje do kapely rodačka z Philadelfie, afro-americká zpěvačka Juwana Jenkins, charakteristická svým gospel-soulovým pojetím zpěvu.

V roce 2004 s bandem poprvé hostuje multiinstrumentalista a zpěvák Jan Karez, působící už od devadesátých let na pražské klubové scéně (v současné době kapely DUENDE, AMIRANTE}, který se o šest let později zásadně podílí na aranžování a melodiích prvního profilového alba skupiny. Na něm se výrazně podepisuje i nový kytarista kapely Karel Bárta, vycházející kytarová hvězda (hrající kromě Tonny Blues Bandu třeba v Alotriu), jehož syrový sound, osobitý styl a neotřelá harmonizace dodává celkovému zvuku další rozměr. Rytmus kapely mají momentálně v rukou a nohou bubeníci Michal Daněk a Jan Nikendey, které můžete slyšet v kapelách Merlin, SLS, Anthony Dee, We Paint, atd.) Na steel kytaru hraje rocker David Babka, tč. I člen kapely Phila Shoenfelta, Plastic People a kamila Střihavky. Kromě stálých členů bandu se na koncertech setkáte i se vzácnými hosty jako je výrazný klávesista Tomáš Homuta , nebo nezaměnitelný kytarista skupiny etc. Vladimíra Mišíka Pet Pokorný nebo Honza Kysela.

Začátkem října 2010 završí deset let spolupráce s Juwanou album, které obsahuje deset – převážně původních (autoři A.Smrčka a Jan Karez) písní – a nese příznačný název „TEN AFTER TEN“. Rok na to dojde k zásadní změně na postu zpěvačky a do kapely přináší svěží atlantický vítr půvabná Kaia Brown, rodačka z Washingtonu D.C., která, fascinuje publikum svým nezkrotným temperamentem, osobitým frázováním, ale hlavně dokonalým vokálním projevem, ze kterého dýchá vysoká muzikálnost a opravdovost černého blues. Můžeme se jen těšit na nové nahrávky a řadu koncertů v klubech i na festivalech nejen v ČR, ale potažmo v Evropě…….. a hlavně, hodně něco navíc!

CD „TEN AFTER TEN“ můžete objednat sms na 602 849 354, s uvedením adresy, na dobírku za 290 Kč.

Melina Toumpaniari – šaramantní řecká bohyně bluesového zpěvu a Martina Dolečková – mladistvá divoženka s jižanskými základy od skupiny The Cell. Obě nové zpěvačky u Tonny Blues Bandu

Tonny – KMOTR PRAŽSKÉHO PODZEMÍ. Poté, co vystoupí ze svého oldschoolového Mercedesu a zapojí aparát Genz-Benz, začne Vám bez milosti masírovat žaludek. Nedoufejte, že když jste zaplatili, bude Vám to něco platné. V 70tých letech kromě ABRAXASu a ŽLUTÉHO PSA. zakládal kapely PUMPA a BLUES UNION. Působil také v DOBROHOŠTI, SLS Leška Semelky a YO-YO Bandu…….

Kvě
25
So
HTF Blues Band
Kvě 25 @ 21:00 – 23:55
HTF Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Hudba Tvýho Fotra opět žhaví lampy v tomto jedinečném podniku v samém srdci historické Prahy, takže se připravte na pořádný horko, protože tohle syrový Chicago blues vás v klidu nenechá. Každou poslední sobotu v měsíci můžete zažít v klubu Blues Sklep jedinečnou show plnou skvělé živé muziky inspirované bluesmany jako je Junior Wells, Sonny Boy Williamson II., Muddy Waters, Buddy Guy nebo Howlin’ Wolf.

Kapelu HTF Blues Band založil hráč na foukací harmoniku a autor tří sbírek básní Michal Talo z lásky k elektrickému modernímu Chicago Blues. HTF Blues Band dále tvoří tři zkušení středočeští muzikanti: Jan Kasalický na kytaru, Petr Vrabec na basu a Zdeněk Vácha na bicí. Za svou poměrně krátkou dobu fungování už kapela stihla dlouhou řadu koncertů po celé ČR, několik výjezdů do zahraničí a také stačila nahrát živé CD v brněnském klubu Stará Pekárna. Nenechte si ujít jedinečný zážitek z jejich živého koncertu, nabitého pozitivní energií! Těšíme se na Vás!

Kvě
28
Út
Harpriders Blues Band
Kvě 28 @ 21:00 – 23:30
Harpriders Blues Band @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Poslední květnový koncert v Bluessklepu. Přijďte si zpříjemnit večer a poslechnout to pravé Blues. Zahrajeme 3 sety plné skvělých songů od Little Waltera po Freddieho Kinga a všichni si to jistě užijem 🙂 Těšíme se na Vás, tak doražte a vemte kámoše 😉 🙂

Ondřej Žlábek- Harmonica – Zpěv
Martin Beran – Kytara – Zpěv
Jan Kolín – Kytara
Peter Homola- Basa
Matyáš Puš – Bicí

Kvě
29
St
Andband
Kvě 29 @ 21:00 – 23:23
Andband @ Liliovka | Prague | Czech Republic

Andband opět v Blues sklepě. Písničky zabalené do všech možných stylů, ale základem je pořád kytara.

Kvě
30
Čt
The Closing Date
Kvě 30 @ 20:00 – 23:00
The Closing Date @ Café-Bar | Prague | Czech Republic

Podruhé v legendárním Blues Sklepu.
Začínáme ve 20:00, vstupné 100Kč

The Closing Date
https://bandzone.cz/theclosingdate
https://www.facebook.com/theclosingdate

Kvě
31
Blue Mood s J.Kyselou z Four Horses
Kvě 31 @ 21:00 – 23:45
Blue Mood s J.Kyselou z Four Horses @ Blues Sklep

Pečlivě jsme vybrali směs z pecek obou kapel. Máte se na co těšit!